05 sierpnia 2015

GDY MUSZĘ SIĘ UBRAĆ ELEGANCKO..
Rzadko zdarza się, że ubieram się elegancko, ale gdy nadejdzie chwila, w której muszę ubrać się w coś szykownego, nie mogę się zdecydować: spódniczka czy spodnie? A może sukienka?

Takie pytania zadaję sobie zawsze. Czasami trudno jest mi wybrać, dlatego proszę mamę o poradę. Wygląda to tak: najpierw pomoże mi zdecydować, czy ma to być spódniczka, spodnie czy sukienka (patrzymy na pogodę), jeżeli wybrałyśmy spódniczkę lub spodnie, przymierzam różne koszule i zostawiam tę, która będzie pasować, a na koniec dobieram biżuterię. To mój sposób, a jaki jest wasz?

A teraz kilka słów o zamku w tle oraz o legendzie :)
Zamek ten znajduje się w Rawie Mazowieckiej. Był punktem obrony cesarstwa czerskiego, następnie płockiego, w latach 1455-1462 siedzibą samodzielnego Księstwa Rawskiego, a od 1462 województwa przynależnego do Korony Królestwa Polskiego.

Legenda głosi, że niewinna księżna Ludmiła, żona Siemowita III, podejrzewana o zdradę, została zamknięta w baszcie. Książe myślał, że dziecko, które nosi w sobie Ludmiła, nie jest jego. Po porodzie księżna została zamurowana w ścianach zamku, a jej synek Henryk został oddany pod opiekę nieznanej kobiecie. Po kilku latach został jej odebrany i zaczęła się nim opiekować jego siostra przyrodnia, Małgorzata. Gdy Henryk dorósł, Małgorzata postanowiła pokazać go ojcu. Ten, gdy zobaczył, jak książę jest do niego podobny, zrozumiał, że jego żona była niewinna. Od tamtego czasu nocami duch księżnej Ludmiły chodzi po krużgankach zamku, opłakując tamte tragiczne wydarzenia. Niektórzy twierdzą, że widzieli na zamku szlochającą kobietę odzianą w białe szaty.
Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.